ATÖLYE: TALDANS İLE HAREKETE GEÇ

 • 13 Aralık 2023 | Çarşamba
  13:00

Bu etkinlik için sitemiz üzerinden satışa ayrılan kapasite dolmuştur. Biletlerinizi Passo üzerinden satın alabilirsiniz.

Biletinizi satın aldıktan sonra kaydınızı tamamlayabilmemiz adına bu link üzerinden motivasyon yazınızı iletmeniz gerekmektedir.


Taldans ikilisi Filiz Sızanlı ve Mustafa Kaplan’ın yürütücülüğünde yapılacak atölye; hareket, beden, mimari ve/ya dans meraklılarını Beykoz Kundura’ya bekliyor. İkilinin koreografiye olan son dönem yaklaşımlarında sıkça kullandıkları skorları ve serileri oyun oynama deneyimi üzerinden yeniden ele alacakları atölye, “Uzam, hareketi nasıl etkiler ve dönüştürür?” sorusundan yola çıkacak. Grup ve solo çalışmaların odağında gerçekleşecek atölye, sesin ve hareketin mekâna yerleştirilmesinde ardışık olan durumların, beden ve hareket ile ilişkisini araştıracak. Atölye sürecinde ortaya çıkacak koreografik seriler ve metinler, 16 Aralık Cumartesi günü Kundura Sahne’de Açık Stüdyo’da paylaşıma açılacak.

Atölye: 13, 14, 15 Aralık 2023 | 13:00-17:00
Açık Stüdyo: 16 Aralık 2023 | 14:30

Katılım Koşulları: 

Katılımcıların performans sanatları ve/ya hareket ile ilgili deneyimlerinin olması ve başvuru sırasında kısa özgeçmişlerini ve katılım motivasyonlarını bir paragraf ile ifade etmeleri beklenmektedir.

Katılımcı sayısı 20 kişiyle sınırlıdır.

13 Aralık 2023, Çarşamba     
13:00-14:00 
- Somatik hareket araştırmaları temelli ısınmalar ve koreografik oyunlar
14:00-17:00   
- Metin ve hareket için skor oluşturma 
- Hareket serilerini mekâna yerleştirme, metin ve hareket ilişkisinde ardışıklık, akümülasyon araştırmaları

14 Aralık 2023, Perşembe
13:00-14:00
 
- Somatik hareket araştırmaları temelli ısınmalar ve koreografik oyunlar
14:00-17:00
- Solo deneyimler üzerinden ses-hareket dizileri oluşturma, duyumsama ve anlatı 
-Bir durumun ironisi / durum dramaturjisi

15 Aralık 2023, Cuma
13:00-14:00 

- Somatik hareket araştırmaları temelli ısınmalar ve koreografik oyunlar
14:00-17:00
- Obje ve bedende özne-nesne ilişkisi, kolaj, fark ve tekrar, iş yapan beden 
- Merkez periferi ilişkisinde anlatı

16 Aralık 2023, Cumartesi  14:30
Açık Stüdyo @Kundura Sahne

MUSTAFA KAPLAN & FİLİZ SIZANLI / TALDANS

Taldans 2003 yılında Mustafa Kaplan ve Filiz Sızanlı tarafından kurulmuştur. Kaplan ve Sızanlı’nın üretimleri, mühendislik ve mimarlık alanlarındaki akademik geçmişleri ile doğrudan ilişkilidir. Koreografilerinde bedenin mekân ve matematikle ilişkisini araştırarak skorları, serileri, kültürel ve kamusal alanlarda oyun ve performans ilişkisinde ele alırlar. “Enerji Dramaturjisi”, “Kararsız Denge”, “Oyun ve Doğaçlama” kavramlarını araştırmalarında kullanan Taldans son dönem işlerinde bedenin uzam ve ses örgüsünde hafıza ve imgelerin koreografik yansımasına odaklanmıştır. İstanbul merkezli Taldans, ulusal ve uluslararası festivallerde repertuvar eserlerini sergilemekte, farklı ülkelerden sanatçılarla iş birlikleri yapmakta ve aynı zamanda kendi bireysel projelerini de geliştirmektedir. İkili, ürettiği tüm performansların yanı sıra dans/hareket dersleri, atölye çalışmaları ve sanatçı buluşmaları organize etmektedir. Taldans kapsamında birlikte Dolap (2000), Sek Sek (2002), Solum (2004), Graf (2006), Dokuman (2009), iP/Site (2011), Eskiyeni (2012), We Need To Move Urgently (2014), Taldans Taldans’ı Anlatıyor (2014), 600 Steps (2015), Victory Over The Sun (2017), Ritual for a Sensitive Geography / Julie Nioche ile beraber (2018), DO KU MAN / remake (2018), Less Than No Time (2020), Never Odd Or Even / Sofia Dias ve Vitor Roriz ile beraber (2022), Audio Choreography (2022) gibi birçok bağımsız ve ortak projeye imza attılar. 

 • Standart - 1500 TL

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  BİLET

  • Bilet satışı sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. Bilgi için: +90 216 323 31 30 / gise@beykozkundura.com
    
  • MEKÂN KULLANIMI
  • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 1 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

   SAHNE
  • Koltuklarımız numaralı değildir. 

   GÖSTERİM
  • Gösterilerin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. Geç gelen izleyiciler Sahne’ye ilk uygun alkış arasında alınır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  • Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

   ULAŞIM
  • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi