KunduraLab’in performans alanında disiplinlerarası ve uluslararası konsept ve pratik geliştirme programı PerformLab, farklı disiplinlerden gelen ve disiplinlerarası çalışmalara ilgi duyan sanatçılara yeni perspektifler sunmayı amaçlıyor. 

Ayşe Draz, Melih Gençboyacı, Pelin Başaran ve S. Buse Yıldırım’ın sanat yönetiminde gerçekleşen ve ilki 29 Mayıs – 6 Haziran 2021 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da düzenlenen PerformLab, Hollanda’dan yeni kuşak sanatçılara yönelik araştırma ve geliştirme kurumu Productiehuis Theater Rotterdam ortaklığında ve Dutch Performing Arts’ın desteğiyle düzenlendi. 

Beykoz Kundura’nın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşen ve 7 gün süren atölyeye, Hollanda’dan Cherish Menzo, Benjamin Kahn, Khadija El Kharraz Alami, Samara Hersch ve Türkiye’den açık çağrı ile seçilen 9 sanatçı katıldı. Bir hafta boyunca Hollanda’dan misafir sanatçıların performans alanındaki özgün çalışma yöntemleriyle etkileşime giren katılımcılar, Türkiye’den sanatçı İlyas Odman’ın Sanat Fermantoru olarak eşlik ettiği atölyede kendi turşularını kurarak sanatsal süreçlerini fermantasyon kavramı üzerinden yorumladılar.

PerformLab - 2021

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi