Çekim Etkinlik

Bir zamanların deri ve ayakkabı üretim merkezi olan Beykoz Kundura, şimdilerde hem film ve dizilerin üretildiği bir çekim alanı hem de kültür sanat etkinliklerinin İstanbul’daki yeni merkezi olarak hizmet veriyor. Büyük dekorların, platoların, setlerin kurulduğu Beykoz Kundura teknolojik alt yapısı ile geçmişte birçok projeye ev sahipliği yaptı. Hatırla Sevgili, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Karadayı, Arka Sokaklar, Poyraz Karayel, İstanbullu Gelin, Vatanım Sensin bugüne kadar Beykoz Kundura’da hayat bulan dizilerden yalnızca birkaçı.

Beykoz Kundura’da çekim ve etkinlik için kullanılan birçok farklı mekân bulunuyor. Birçoğu ikinci derece tarihi eser niteliği taşıyan tescilli binalardan oluşan bu mekânlar televizyon dizileri, sinema ve katalog çekimleri dışında marka ve kurumların gala, lansman, toplantı gibi kurumsal etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Dönemin ruhuna uygun dekorlarla süslenmiş binaların yanı sıra Boğaz’a sıfır açık hava alanlarıyla da hizmet veren Kundura’da güvenliği sağlamak adına dışarıdan ziyaretlere izin verilmiyor. Yalnızca biletli organizasyonlarda, set ve platolara giriş izni verilmeden ziyaretçi kabul ediliyor.

Hem Osmanlı döneminden hem de Cumhuriyet’ten izler taşıyan Beykoz Kundura, bir zamanlar fabrika olarak hizmet verirken, günümüzde bacası sanatla tüten çok fonksiyonlu bir alanı temsil ediyor. Bu özelliğini bünyesindeki plato ve setlere borçlu olan Kundura’da; lastik işletme, deri dolapları, çardak, kundura yıldız, itfaiye binası gibi tarihi çekim ve etkinlik alanlarının yanı sıra son teknolojiye sahip Green Box, modern görünümlü helikopter hangarı ve doğayla iç içe yeşillikler arasında bir açık hava alanı olan saklı kundura gibi mekânlar bulunuyor.

Mekan kataloğu ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi