Yalıköy, Süreyya İlmen Cad. 
No:1 34820 Beykoz 
İstanbul

0216 323 31 30

Nasıl gelirim?

Deniz yolu

Yeniköy'den her 20 dakikada bir kalkan motorlara binip Beykoz İskelesi'nde inebilirsiniz. İskele, Kundura'ya yaklaşık on beş dakika yürüyüş mesafesindedir. Dilerseniz İskele’den minibüs ya da otobüsle Kundura Fabrikası durağına gidebilir, oradan kısa bir yürüyüşle Kundura’ya varabilirsiniz. Ayrıca, Beykoz İskelesi’ndeki taksi durağından rahatça Kundura’ya taksi bulabilirsiniz. 

Boğaz hattı deniz otobüsü seferleriyle hafta içi belli saatlerde şehir merkezinden Beykoz'a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Beykoz Kundura’nın özel bir iskelesi olduğundan deniz taksiyi de her zaman kullanabilirsiniz. 

Kara yolu 

Kadıköy ve Üsküdar'dan düzenli kalkan Beykoz dolmuşları ile Kundura Fabrikası durağına gelebilir, oradan yürüyerek Beykoz Kundura'ya ulaşabilirsiniz.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Maalesef profesyonel film-video çekimlerine ve etkinlik tasarımlarına sadece hizmet ediyoruz. Güvenli ve sağlıklı çalışma ortamı sağlamak ilk hedefimiz olduğu için platolara gezi düzenlemiyoruz.
Elbette öğrencilere belirli saat sınırlamasında ücretsiz mekan kullanımı sağlıyoruz. Öncelikle info@beykozkundura.com adresine e-mail atarak, randevu talep etmeniz gerekmektedir. Randevuya geçerli öğrenci belgeniz ve projenizi tanıtan ıslak imzalı bir dilekçe ile gelmelisiniz.
Plato yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda, çekim sezonu boyunca düğün organizasyonlarını kabul etmiyoruz. Sadece haziran, temmuz ve ağustos aylarında Kundura’da uygun görülen mekanlarda ve tarihlerde düğün organizasyonlarına izin verilmektedir.
Fabrika binaları ikinci dereceden tarihi eser niteliğinde ve yeşil bitki örtüsünün yoğunluğundan dolayı her hangi yangın ve patlatma sahnelerinin çekimlerine izin verilmemektedir.
“Kundura Hafıza” projemiz kapsamında sözlü tarih görüşmeleri yapıyoruz. Sadece belirli günlerde gerçekleşen görüşmelerde ziyaret imkanı sunuyoruz. Görüşme ve ziyaret talebi için lütfen info@kundurahafiza.com e-posta adresine yazarak bilgilendirmenizi rica ederiz.
2004 senesinde turizm yatırımı amacıyla özelleştirme kapsamında Sümerbank Deri ve Kundura işletmesi satılmıştır. Bürokratik süreçlerin uzun sürmesiyle ve güzel tesadüflerle zaman içinde fabrika platoya dönüşmüştür. Eski teknik yönetimin bulunduğu bina “Çek Evi” dört odalı bir butik otel olarak şu an sadece Beykoz Kundura’da çekim ve etkinlik yapanlara hizmet vermektedir.
Sadece Beykoz Kundura’da etkinlik ve çekim yapan kişiler konaklama hizmetinden faydalanabilir. Kamuya açık değildir.
Otel gibi, yine Beykoz Kundura’da etkinlik ve çekim yapan kişiler yeme-içme mekanlarından faydalanabilir. Kamuya açık değildir. Eğer Kundura’da yapılacak etkinliklere katılım gösterirseniz, etkinlik başlamadan önce, bilet kontrolüyle ve güvenlik izniyle Demirane’ye geçebilir, yemek yiyebilirsiniz. Rezervasyon için demirane@beykozkundura.com adresine e-posta gönderebilir veya 0541-745-39-49 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi