BABA DENEN KİŞİ HAKKINDA FİLM

KUNDURA SİNEMA

 • 4 Haziran 2023 | Pazar
  15:00

MUZ AĞAÇLARININ SESSİZLİĞİ
THE SILENCE OF THE BANANA TREES

Yönetmen:
Eneos Carka
2022 / Macaristan, Belçika, Portekiz / Renkli, S&B / 24’
İngilizce, Macarca; İngilizce, Türkçe altyazılı

Festivaller&Ödüller: IDFA (2022), Hot Docs (2022), FIPADOC FF - En İyi Belgesel (2023)

Yetmişli yaşlarındaki Mihály Fekete, Budapeşte’nin yeşilliklerle kaplı banliyösündeki evini, kızı Réka tarafından yapılmış sanat eserleriyle doldurmuştur. Hayatında çok önemli bir yeri olduğunu konuşmalarından anlasak da, bir süre sonra, kızıyla yıllardır görüşmediğini de öğreniriz. Bu ayrılık oldukça acı vericidir, özellikle de kızı hastalandığında. Mihály tüm kederine rağmen, kızının kararına razı gelmiştir.
Film, baba ve kızı arasında kaybolmuş gibi görünen bir bağı yeniden kurmak için bir aracı haline geliyor. Soyut imgeler kullanarak ve sabırlı gözlemlerle, geçicilik duygusu yaratıyor ve izleyiciyi anıların ve duyguların girdabında sürükleyerek etkileyici bir sona ulaşıyor.

BABA DENEN KİŞİ HAKKINDA FİLM
FILM ABOUT A FATHER WHO

Yönetmen:
Lynne Sachs
2020 / İsveç-Norveç-Fransa-Almanya / Renkli / 74’
Rusça; İngilizce, Türkçe altyazılı

Bağımsız feminist sinemacı Lynne Sachs, 1984 ile 2019 arasında 35 yıllık bir süre boyunca, hayat dolu ve öncü iş adamı olan babası Ira Sachs Sr.’yi, 8 ve 16 mm film, video kaseti ve dijital görüntülerle çekti. 2020’de tamamladığı bu filmi, bir çocuğu ebeveynine ve kardeşlerine bağlayan bağı anlamaya çalışıyor. Babasının çok yönlü, bazen çelişkili görüntülerini sunan Sachs’ın sinematik araştırması, kameraların önünde açıkça kendini gösterse de, özel hayatında gizemli ve görünmez olan bir adamı betimliyor. Baba olma ve erkeklik üzerine sorularla yola çıkan Sachs, kendisine ve seyircisine, derinin altına, yansıtılan gerçekliğin ötesine bakma fırsatı sunuyor. Şaşırtıcı gerçekler biriktiğinde de Sachs, babası hakkında beklediğinden daha fazlasını öğreniyor.

"AŞK, İSYAN, ÖZGÜRLÜK" gösterimlerinin bilet gelirleri deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara bağışlanacaktır.

 • Standart - 50 TL

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  BİLET

   • Bilet satışı sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. Bilgi için: +90 216 323 31 30 / gise@beykozkundura.com
   • İnternet sitemiz üzerinden üye girişi yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinizin takibini yapabilirsiniz.
   • Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
   • İndirimli Bilet alan izleyicilerin öğrencilik durumları etkinlik öncesinde mekân girişlerinde kontrol edilecektir. İndirimden yararlanabilmeleri için öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İstanbul Kart geçersizdir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir.

    MEKÂN KULLANIMI
   • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
   • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
   • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

    SİNEMA
   • Kundura Sinema’da sertifikalı havalandırma sistemlerimiz %100 temiz hava ile çalışır ve karışım hücresi içermez.
   • Salonda oturma alanı ve ortak kullanım alanları gösterimlerden önce ve sonra düzenli olarak dezenfekte edilir.
   • Engelli seyircilerimizin girişi ve izlemesi için uygundur.
   • Koltuklarımız numaralı değildir.

    GÖSTERİM
   • Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilmektedir.
   • Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
   • Film gösterimlerinin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
   • 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.
   • Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
   • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

    ULAŞIM
   • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
   • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.
   • Etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksime ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
    Kadıköy&Üsküdar Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Libadiye Alvarlızade Durağı - Altunizade - Fıstıkağacı - Üsküdar Meydan - Doğancılar - Kadıköy Rıhtım
    Taksim Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Beşiktaş – Taksim (AKM önü)

   

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi