ÇEKEVİ


Çekevi - Salon

Çek Evi’nde konakladıkları süre içinde tüm misafirlerimizin dinlenmek, bu tarihi dokunun keyfini çıkarmak için kullanabilecekleri bir ortak alandır. Ayrıca Kundura’daki çalışmalarınız sırasında küçük toplantılarınız için de kullanabilirsiniz.


Çekevi - Çalışma Odası

Çek Evi’nin salonun yanında bulunan, Çek Evi bahçesine ve Kundura Meydanı’na bakan sıcak kütüphane odası, sessizlik içinde senaryo çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz keyifli bir mekândır.


Çekevi - Western Odası

Kahramanlık ve adalet konularını işleyen Western filmlerinden esinlenilerek dekore edilen Western Odası’nda uykunuza dalmadan önce at sırtında kovalamacaları hayal ederek vahşi Batı’nın ambiyansını içinizde hissedebilirsiniz.

Çekevi - Kuzey Afrika Odası

Atlas Dağları’ndan Sahra Çölü’ne Kuzey Afrika kültürünün izlerinden yola çıkarak Bertolucci’nin Çölde Çay filmindeki soğuk ama tutkulu aşkından ilhamla Fas’a özgü Majorelle mavisiyle tasarlanan Kuzey Afrika Odası ise misafirlerine çok özel bir deneyim sunuyor.

Çekevi - Hollywood Odası

50’li ve 60’lı yılların sinema yıldızlarından esinlenilerek dekore edilen Hollywood Odası’nın her yerine Marilyn Monroe’nun cazibesi sinmiş durumda. Birçok popüler film ve dizinin çekildiği, İstanbul’un en önemli platosunun kalbinde yer alan Çek Evi’nin bu odasında konaklarken kendinizi bir film yıldızı gibi hissedebilirsiniz.

Çekevi - Masal Odası

Çek Evi’nin en sevimli mekanlarından biri olan Masal Odası, Uzakdoğu’dan ilham alan mobilyaları ile mükemmel bir çatı katı süitini temsil ediyor. Misafirlerine mavi ve yeşil tonlarındaki duvarlarıyla söğüt ağaçlarının serinliğini ve ferahlığını sunan Masal Odası huzurlu bir uyku vadetmeyi de ihmal etmiyor.

GALERİ


Mekan Kullanım Koşulları

• Dışarıdan yiyecek ve içecek temini,
• Kapalı alanlarda sigara kullanımı,
• Ses, ışık vb. teknik ekipman kurulumu,
• Duvar ve zemin bütünlüğüne zarar verebilecek her türlü delici, kırıcı işlem ve boya gibi uygulamalar,
• Duvarlara bant ve benzeri materyaller kullanılarak herhangi bir obje yapıştırılması,
• Kiralanan alan dışındaki mekânın kullanımı,
• Ateş yakılması, yanıcı ve patlayıcı madde kullanımı izin verilmeyen uygulamalar arasında yer alıyor.

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi