RENGARENK KÂĞITLARIM

 • 8 Ekim 2023 | Pazar
  14:00

Bu etkinlik için sitemiz üzerinden satışa ayrılan kapasite dolmuştur. Biletlerinizi Passo üzerinden alabilirsiniz.

Kâğıdını kendi ellerinizle yaptığınız bir deftere yazmaktan, dilediğiniz renkte ürettiğiniz bir kağıda çizmekten daha eğlenceli ne olabilir ki!

Osmanlı döneminde Kâğıt Fabrikası olarak da hizmet vermiş Beykoz Kundura’nın tarihinden yola çıkarak Qbicart tarafından kurgulanan bu atölyede çocuklar; kâğıt yapımının tekniklerini öğreniyor ve geri dönüşümlü malzemeler ile doğal renklendiricileri kullanarak kendi kâğıtlarını yaratıyorlar.

Yürütücü: Esra Nur Kerim | Yaş: 6-9 | Kontenjan: 12 kişi | Süre: 1 saat Malzemeler: Geri dönüşüm kâğıt malzemeleri, eski dergi, gazete, kâğıt rulolar, kartonlar, tutkal, su, elek, blender, geniş bir kap, sünger, pamuklu kumaşlar.

Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu 2013'te Mezopotamya topraklarında doğan, çevrimiçi ve yüz yüze eğitimlerle dünyaya kısa zamanda yayılan ve 2017’den beri İngiltere merkezli çalışmaya da başlayan uluslararası bir sanat okuludur. Bünyesinde tüm görsel sanat disiplinlerini barındıran Qbicart; müze, felsefe, bilim gibi alanları sanatla birlikte sentezleyerek işitsel oyunlar, dramalar, sürdürülebilir geri-ileri dönüşüm temellerini kapsayan özgün atölye modelleri geliştirir ve uygular. qbicart.com

 • Standart - 200 TL

  ATÖLYE KATILIM BİLGİLERİ VE GENEL KURALLAR

  BİLET BİLGİLERİ

  - Biletinizi çıktı almadan, akıllı telefonunuz üzerinden göstererek çocuk atölyelerine katılabilirsiniz.
  - İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  - QR kodlar kişiye özel ve tek kullanımlıktır.

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, etkinliğin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. 

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni:

  Çocuk katılımcılarımız atölye alanı Hafıza Atölye’de bulunan masaların etrafında serbest düzende oturacaklardır.

  Mekân Kullanımı:
  -Atölyeler Hafıza Atölye’de gerçekleşmektedir.
  -İzleyicilerimiz katılacağı atölye başlangıç saatinden 1 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  -Çocuk atölyesi biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.

  Yaş Sınırı: Bu atölye 6-9 yaş aralığındaki çocuklara yöneliktir.

  Atölye Malzemeleri: Atölyelerde gerekli olan tüm malzeme Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma tarafından temin edilecektir ancak çocuk katılımcının malzemeleri hijyen ya da farklı sebeplerden paylaşımlı kullanması tercih edilmiyorsa; kalem, makas, kağıt, vb. gibi temel kırtasiye malzemelerini yanında getirebilir.

  Yeme - İçme: Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi ya da Hafıza Kafe’yi tercih edebilirsiniz. Demirane restoran için randevu almanız gerekmektedir. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR?

  Kendi aracınızla ya da toplu taşıma ile Beykoz Kundura’ya ulaşabilirsiniz.

  KARA YOLU
  Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  Beykoz Kundura’ya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Kundura Fabrikası durağından geçen otobüs hatları şunlar:
  15T Tokatköy - Üsküdar, 15 Beykoz - Üsküdar,
  15F Beykoz - Kadıköy, 15BK Beykoz - Kadıköy,
  15D Anadolu Feneri - Kavacık, 121A Beykoz - Mecidiyeköy
  Kadıköy ve Üsküdar’dan düzenli olarak kalkan Beykoz dolmuşları ile de Kundura Fabrikası durağına gelebilirsiniz.

  DENİZ YOLU
  Yeniköy Motorları: Yeniköy’den 20 dakikada bir kalkan motorlara binip Beykoz İskelesi’nde indikten sonra yürüyebilir ya da otobüs veya dolmuş kullanarak iki durak sonra Kundura’da inebilirsiniz. İskele, Kundura’ya yaklaşık on beş dakika yürüyüş mesafesindedir. 
  İstinye - Çubuklu Arabalı Vapur Hattı: Gün boyu düzenli seferler yapılmaktadır.
  Son sefer saati 21.30.

  Boğaz Hattı: Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar gibi noktalardan kalkıp Beykoz’a gelen Boğaz Hattı’nı kullanabilirsiniz. Pazar günleri sefer yapılmamaktadır.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi