REMOTE ISTANBUL

 • 3 Aralık 2022 | Cumartesi
  15:00

Bu etkinlik için sitemiz üzerinden satışa ayrılan kapasite dolmuştur. Biletlerinizi Passo üzerinden alabilirsiniz.

REMOTE İSTANBUL

Bu oyunun sahnesi de, başrol oyuncusu da İstanbul.

Başlangıç Noktası: Kadıköy - Manolya Park, Koşuyolu
Buluşma Saati: 14:45
Başlangıç Saati: 15:00
Süre: 120’
Bitiş Noktası: Kadıköy - Bahariye

EKİPMAN TESLİM BELGESİ

Yapay zekâ İpek’in sesi ve komutuyla Kadıköy’de sıradışı bir şehir yolculuğuna çıkartan Remote İstanbul, Kundura Sahne ve Lita Yapım Evi yapımcılığında üçüncü kez İstanbul’da.
Belgesel tiyatronun öncü Alman grubu Rimini Protokoll’ün dünya metropollerine özel tasarladığı ve Berlin, Milano, Moskova, Taipei gibi 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, şehri sahneye ve oyunun başrol oyuncusuna dönüştürüyor.
Şehirle kurduğumuz bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendirecek oyun; İstanbul ile ilişkimize yeni gözlerle bakmaya ve onu anlayarak yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor.
17 Kasım-11 Aralık  2022 tarihleri arasında Perşembeden Pazar’a, dört gün boyunca Kadıköy’de gerçekleşecek Remote İstanbul, şehre başka gözlerle bakmak ve İstanbul’un nabzını duymak isteyenleri bekliyor.

Oyun dili Türkçedir.

RIMINI PROTOKOLL Alman tiyatro grubu Rimini Protokoll, 2000 yılında Helgard Haug, Stefan Kaegi ve Daniel Wetzel tarafından kuruldu. Çalışmalarında gerçekliğe yeni bir bakış açısı katarak tiyatronun anlamını genişleten ekip; tiyatro dışında bilgi ve becerilere sahip uzmanlarla birlikte çalışarak sahne çalışmaları, performans yerleştirmeleri ve ses oyunları geliştiriyor.  www.rimini-protokoll.de

REMOTE İSTANBUL

Uygulayıcı Yapım:
Kundura Sahne & Lita YapımEvi

Remote X*
Proje Tasarımı, Yazar ve Yönetmen:
Stefan Kaegi
Mekân keşfi, Yazar ve Yönetmen: Jörg Karrenbauer
Proje Ses Tasarımı: Nikolas Neecke
Ses Tasarımı: Ilona Marti, Peter Breitenbach
Dramaturji: Aljoscha Begrich
Yapım Yönetimi: Epona Hamdan, Monica Ferrari

*“Remote X” bir Rimini Apparat yapımıdır.
HAU Hebbel am Ufer Berlin, Portekiz Goethe Enstitüsü ve Teatro Maria Matos, Festival Theaterformen Hannover/Braunschweig, Festival d'Avignon, Zürcher Theater Spektakel ve Kaserne Basel işbirliği içinde yürütülmektedir.

Capital Cultural Fund Berlin, Swiss Arts Council Pro Helvetia ve Fachausschuss Tanz und Theater Kanton Basel-Stadt tarafından desteklenmektedir. House on Fire üyesi bir ortak yapım olarak da Avrupa Birliği Kültür Programı tarafından desteklenmektedir.

 • Kundura Genç (25 yaş altı) - 50 TL
 • Tam - 120 TL

  REMOTE İSTANBUL ETKİNLİK BİLGİLERİ

  Remote İstanbul’a hoşgeldiniz!
  KUNDURA SAHNE olarak bu deneyimi sizlerle paylaştığımız için çok heyecanlıyız. Etkinliğimize güvenli bir şekilde katılabilmeniz için aşağıdaki tavsiyelerimizi dikkate almanızı ve katılım koşullarını kabul etmenizi rica ederiz. Etkinlik süresince kullanmanız için sizlere teslim edilmesi gereken kulaklık sistemini bu belge karşılığında teslim almanız ve etkinlik kurallarını kabul ettiğinizi beyan eden bu belgeyi imzalamanız gerekmektedir. 

  Etkinlik Başlangıç Noktası ve Bilet Kontrol Gişesi:
  Manolya Parkı - Koşuyolu, Manolya Parkı İçi Yolu, 34718 Kadıköy/İstanbul
  https://goo.gl/maps/5xhkbQRBQTyi78L87

  Ücretsiz Servis:
  Saat 14:30'da Ayrılık Çeşmesi Otobüs Durağından buluşma noktasına hareket edecek ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz.

  Önemli Bilgiler

  • Etkinliğin başlangıç saatinden 15 dakika önce başlangıç noktasında bulunmaya özen göstermenizi istiyoruz.
  • Öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İndirimli Bilet’ten yararlanabilmek için bilet sahiplerinin kimlikleri ile birlikte geçerli fotoğraflı okul kartlarını veya e-devlet üzerinden örgün eğitim öğrencisi olduklarını göstermeleri gerekmektedir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir. Geçerli bir öğrenci kimliğinin gösterilememesi durumunda biletiniz geçersiz sayılacak, hiçbir şekilde bilet iadesi yapılmayacaktır.
  • Etkinlikte rotasında toplu taşımaya binilecek ve İstanbulkart kullanmanız gerekecektir. İstanbulkart’ı yanında olmayan katılımcılar, etkinliğe dahil edilmeyeceklerdir. Adınıza özel bir İstanbulkartınız yoksa, ya da toplu taşıma kullanmıyorsanız, lütfen etkinlik öncesi bizimle iletişime geçiniz.
  • Etkinlik boyunca kullanımınız için size özel bir kulaklık sistemi tahsis edilecektir. Bu belgeyi tarafınızca imzaladığınız takdirde görevli arkadaşlar size malzemeleri teslim edecek ve etkinliğe hazırlayacaktır.
  • Etkinlik yaklaşık 120 dakika boyunca, şehrin içinde 2 km’lik bir mesafe yürümeyle tamamlanır. Etkinlik süresince kısa mesafede metro kullanılacağını belirtmek isteriz.
  • Etkinliğin başlangıç noktası ile bitiş noktası farklı olduğundan başlangıç noktasına toplu taşıma kullanarak gelmeniz tavsiye edilir.
  • Etkinlik açık havada ve yürüme düzeninde gerçekleştirileceği için rahat ayakkabı ve giyim tercihleri yapmanızı ve suyunuzu yanınızda bulundurmanızı öneririz.
  • Etkinlik sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.
  • Etkinliğimizde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı bireyler, kendilerinin sorumluluğunu üstlenecek reşit bir birey refakatinde etkinliğe katılabilirler.
  • Etkinlik boyunca gerçekleşebilecek herhangi bir kaza ya da sağlık probleminden katılımcının kendisi sorumludur.

   Sorumluluk:
  • Etkinlik öncesinde size tam, eksiksiz ve çalışır durumda teslim edilen kulaklık sistemi etkinlik organizatörü Lita Film Organizasyonu ve Turizm Ltd. Şti.’ne (“Lita”) aittir. Kulaklık sistemi size yalnızca etkinlik süresince kullanmanız için teslim edilmiş olup etkinlik sona erdikten sonra görevlilere iade etmeniz gerekmektedir. Kulaklık sistemini görevlilere tutanak karşılığı teslim etmemeniz halinde kulaklık sisteminin bedeli tarafınızdan tahsil edilecektir.
  • Eğer bir sağlık sorununuz varsa etkinliğe katılmamanızı tavsiye ederiz. Lita, katılımcıların mevcut ve/veya yaşayacakları sağlık sorunları ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Bu kapsamda, etkinlik süresince meydana gelebilecek kaza ve hasarlardan Lita’yı sorumlu tutmayacağınızı peşinen kabul ve beyan edersiniz.
  • Etkinliğimizde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı çocuğunuzla beraber katılım gerçekleştirmek isterseniz, ebeveyn olarak çocuğunuzun sorumluluğunu üstlendiğinizi, çocuğunuza özel oluşturulan bir forma belirtmeniz istenecektir.

   Nasıl Gelinir?
   Etkinliğin başlangıç noktasına ulaşmak için, saat 14:30'da Ayrılık Çeşmesi Otobüs Durağından  hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

   Etkinlik Ertelenmesi ve Bilet İadesi:
   Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi