BİR ZAMANLAR KUNDURA’DA: GEÇMİŞİN AYAK İZLERİ

 • 22 Ekim 2023 | Pazar
  14:00
Bu etkinlik için son 8 bilet!

Beykoz Kundura’nın 1800'lere uzanan tarihi ve zengin sosyal yaşamı, bu atölyede yeni bir bakış açısıyla ve interaktif bir yöntemle ele alınıyor. Katılımcılar canlandırmalar, oyunlar ve rol oynama teknikleri ile fabrika yaşamını adeta yeniden deneyimleyecekler. Yaratıcı Drama Atölyesi’nde katılımcılar, Fabrika’nın tarihçesi, yaşam koşulları ve sosyal yaşamı hakkında eğlenceli ve etkileşimli etkinliklerle bilgi sahibi olacaklar. Birbirinden ilginç parçalardan oluşan bir makinenin işleyişini canlandıracak, farklı rollere girerek Fabrika’daki bir günü yaşayacak ve bu deneyimlerini yaratıcı bir anı kolajında toplayacaklar.

Yürütücü: Mizgin Adar| Yaş: 18+ | Kontenjan: 16 kişi | Süre: 3 saat | Malzemeler: 4 adet karton, 16 adet kurşun kalem ve silgi, renkli kalemler ve boyalar, 4 adet yapıştırıcı, 4 adet makas, 1 adet düdük.

Mizgin Adar 2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Radyo, Tv ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde pedagojik formasyonunu tamamladı. 2020 yılında Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Eğitmenliği seritifika programını bitirdi. 2021 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dramatik Sanatlar Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Eğitmen, çocuklarla ve yetişkinlerle yaptığı atölye çalışmalarında bireysel duyarlılığı ve toplumsal farkındalığı önemsemektedir. Çalışmalarında disiplinlerarasılığa yer veren eğitmen hazırladığı yaratıcı drama atölyelerinde gündelik hayatta belki de önemsenmeyecek ayrıntılara, fark edilmeyen durumlara dikkat çekerek tersten ve yeniden bakış halini sağlamaya çalışmaktadır. 2018 yılından beri çeşitli kurumlarda drama eğitmeni olarak çalışmaktadır. Ayrıca bireysel olarak ‘Sanatsal Tabiat’ başlığı altında doğa odaklı yaratıcı drama ve stop motion atölyeleri düzenlemekte, sanat ve eğitim odaklı bir oluşum olan Tin Tin Atölyesi ile kolektif çalışmalar yapmaktadır.

 • Standart - 250 TL

  ATÖLYE KATILIM BİLGİLERİ VE GENEL KURALLAR

  BİLET BİLGİLERİ
  - Biletinizi çıktı almadan, akıllı telefonunuz üzerinden göstererek yetişkin atölyelerine katılabilirsiniz.
  - İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  - QR kodlar kişiye özel ve tek kullanımlıktır.

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, etkinliğin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. 

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni:
  Katılımcılarımız atölye alanı Hafıza Atölye’de bulunan masaların etrafında serbest düzende oturacaklardır.

  Mekân Kullanımı:
  -Atölyeler Hafıza Atölye’de gerçekleşmektedir.
  -İzleyicilerimiz katılacağı atölye başlangıç saatinden 1 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  -Yetişkin atölyesi biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.

  Yaş Sınırı: Bu atölye yetişkinlere yönelik olup 18 yaş üzerini kapsamaktadır.

  Atölye Malzemeleri: Atölyelerde gerekli olan tüm malzeme Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma tarafından temin edilecektir ancak katılımcının malzemeleri hijyen ya da farklı sebeplerden paylaşımlı kullanması tercih edilmiyorsa; kalem, makas, kağıt, vb. gibi temel kırtasiye malzemelerini yanında getirebilir.

  Yeme - İçme: Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi ya da Hafıza Kafe’yi tercih edebilirsiniz. Demirane restoran için randevu almanız gerekmektedir. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR?

  Kendi aracınızla ya da toplu taşıma ile Beykoz Kundura’ya ulaşabilirsiniz.

  KARA YOLU
  Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  Beykoz Kundura’ya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Kundura Fabrikası durağından geçen otobüs hatları şunlar:
  15T Tokatköy - Üsküdar, 15 Beykoz - Üsküdar,
  15F Beykoz - Kadıköy, 15BK Beykoz - Kadıköy,
  15D Anadolu Feneri - Kavacık, 121A Beykoz - Mecidiyeköy
  Kadıköy ve Üsküdar’dan düzenli olarak kalkan Beykoz dolmuşları ile de Kundura Fabrikası durağına gelebilirsiniz.

  DENİZ YOLU
  Yeniköy Motorları: Yeniköy’den 20 dakikada bir kalkan motorlara binip Beykoz İskelesi’nde indikten sonra yürüyebilir ya da otobüs veya dolmuş kullanarak iki durak sonra Kundura’da inebilirsiniz. İskele, Kundura’ya yaklaşık on beş dakika yürüyüş mesafesindedir.
  İstinye - Çubuklu Arabalı Vapur Hattı: Gün boyu düzenli seferler yapılmaktadır.
  Son sefer saati 21.30.

  Boğaz Hattı: Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar gibi noktalardan kalkıp Beykoz’a gelen Boğaz Hattı’nı kullanabilirsiniz. Pazar günleri sefer yapılmamaktadır.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi