ATÖLYE: TALDANS İLE HAREKETE GEÇ

 • 13 December 2023 | Wednesday
  13:00

Biletinizi satın aldıktan sonra kaydınızı tamamlayabilmemiz adına bu link üzerinden motivasyon yazınızı iletmeniz gerekmektedir.

Taldans ikilisi Filiz Sızanlı ve Mustafa Kaplan’ın yürütücülüğünde yapılacak atölye; hareket, beden, mimari ve/ya dans meraklılarını Beykoz Kundura’ya bekliyor. İkilinin koreografiye olan son dönem yaklaşımlarında sıkça kullandıkları skorları ve serileri oyun oynama deneyimi üzerinden yeniden ele alacakları atölye, “Uzam, hareketi nasıl etkiler ve dönüştürür?” sorusundan yola çıkacak. Grup ve solo çalışmaların odağında gerçekleşecek atölye, sesin ve hareketin mekâna yerleştirilmesinde ardışık olan durumların, beden ve hareket ile ilişkisini araştıracak. Atölye sürecinde ortaya çıkacak koreografik seriler ve metinler, 16 Aralık Cumartesi günü Kundura Sahne’de Açık Stüdyo’da paylaşıma açılacak.

Atölye: 13, 14, 15 Aralık 2023 | 13:00-17:00
Açık Stüdyo: 16 Aralık 2023 | 14:30

Katılım Koşulları: 

Katılımcıların performans sanatları ve/ya hareket ile ilgili deneyimlerinin olması ve başvuru sırasında kısa özgeçmişlerini ve katılım motivasyonlarını bir paragraf ile ifade etmeleri beklenmektedir.

Katılımcı sayısı 20 kişiyle sınırlıdır.

13 Aralık 2023, Çarşamba     
13:00-14:00 
- Somatik hareket araştırmaları temelli ısınmalar ve koreografik oyunlar
14:00-17:00   
- Metin ve hareket için skor oluşturma 
- Hareket serilerini mekâna yerleştirme, metin ve hareket ilişkisinde ardışıklık, akümülasyon araştırmaları

14 Aralık 2023, Perşembe
13:00-14:00
 
- Somatik hareket araştırmaları temelli ısınmalar ve koreografik oyunlar
14:00-17:00
- Solo deneyimler üzerinden ses-hareket dizileri oluşturma, duyumsama ve anlatı 
-Bir durumun ironisi / durum dramaturjisi

15 Aralık 2023, Cuma
13:00-14:00 

- Somatik hareket araştırmaları temelli ısınmalar ve koreografik oyunlar
14:00-17:00
- Obje ve bedende özne-nesne ilişkisi, kolaj, fark ve tekrar, iş yapan beden 
- Merkez periferi ilişkisinde anlatı

16 Aralık 2023, Cumartesi  14:30
Açık Stüdyo @Kundura Sahne

MUSTAFA KAPLAN & FİLİZ SIZANLI / TALDANS

Taldans 2003 yılında Mustafa Kaplan ve Filiz Sızanlı tarafından kurulmuştur. Kaplan ve Sızanlı’nın üretimleri, mühendislik ve mimarlık alanlarındaki akademik geçmişleri ile doğrudan ilişkilidir. Koreografilerinde bedenin mekân ve matematikle ilişkisini araştırarak skorları, serileri, kültürel ve kamusal alanlarda oyun ve performans ilişkisinde ele alırlar. “Enerji Dramaturjisi”, “Kararsız Denge”, “Oyun ve Doğaçlama” kavramlarını araştırmalarında kullanan Taldans son dönem işlerinde bedenin uzam ve ses örgüsünde hafıza ve imgelerin koreografik yansımasına odaklanmıştır. İstanbul merkezli Taldans, ulusal ve uluslararası festivallerde repertuvar eserlerini sergilemekte, farklı ülkelerden sanatçılarla iş birlikleri yapmakta ve aynı zamanda kendi bireysel projelerini de geliştirmektedir. İkili, ürettiği tüm performansların yanı sıra dans/hareket dersleri, atölye çalışmaları ve sanatçı buluşmaları organize etmektedir. Taldans kapsamında birlikte Dolap (2000), Sek Sek (2002), Solum (2004), Graf (2006), Dokuman (2009), iP/Site (2011), Eskiyeni (2012), We Need To Move Urgently (2014), Taldans Taldans’ı Anlatıyor (2014), 600 Steps (2015), Victory Over The Sun (2017), Ritual for a Sensitive Geography / Julie Nioche ile beraber (2018), DO KU MAN / remake (2018), Less Than No Time (2020), Never Odd Or Even / Sofia Dias ve Vitor Roriz ile beraber (2022), Audio Choreography (2022) gibi birçok bağımsız ve ortak projeye imza attılar. 

 • Standard - 1500 TL

  Important Information

  TICKET:

  • You can purchase your ticket on the website of Beykoz Kundura. We do not sell tickets at the door.
   For information: +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com
    
  • VENUE USAGE
  • Our audience can enter Beykoz Kundura 1 hours before the session of the ticket they bought.
  • The exhibition titled "Kundura's Memory: The World Within a Factory" can be visited free of charge on the days of the event by reservation. To make a reservation, please visit beykozkundura.com/kundura-memory
  • Shooting with a professional camera is not allowed without written permission. We kindly ask you to deliver your recording devices to the security point at the entrance of Beykoz Kundura.
  • It is prohibited to bring food and beverages inside the venue.

   STAGE
  • Seats are not numbered. 

   SESSION
  • We kindly ask our audience to pay attention to come to the sessions on time.
  • Using cameras, video cameras, mobile phones, etc. during the screening to record is strictly forbidden. Recording with any recording device is prohibited. 
   Audio and video recordings will be made by Beykoz Kundura throughout the event, and the recorded images will be published on Beykoz Kundura's website and social media accounts for promotional purposes only. Beykoz Kundura will use the event records for promotional purposes only and will be able to transfer these records to the artist.
  • Audiences who arrive late are admitted in the interval; it will not be possible to enter the hall for the concerts without interval.
    
  • HOW TO GET HERE?
  • You can come to the venue with your own vehicle. Parking is free
  • For detailed information on transportation please click

Choose Ticket

Buy now

Seating Arrangement

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi