İLK İZLEDİĞİM FİLM: HAFIZA AFİŞİM

 • 26 November 2023 | Sunday
  14:00

Ticket for this event are sold out. Thanks for your interest.

Hafızamızı biraz zorlasak, sinemaya giderken geçtiğimiz yolları, sinema salonunun kokusunu, film izlerken hissettiklerimizi, filmden çıktıktan sonraki duygumuzu hatırlayabilir miyiz? Sinema, kolektif bellekte önemli bir yere sahiptir. Film izleme deneyimimizden ve sinema salonuna yolculuğumuzdan hatırladıklarımız ise en az izlediğimiz filmin kendisi kadar önemlidir. Bu atölye, bir zamanlar aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte Kundura Fabrikası’na gelip film izleyen çocukların anılarından yola çıkarak tasarlandı. Atölyede çocuklar, aileleriyle birlikte izledikleri ilk filmi, filmdeki karakterleri, o günden zihinlerinde kalan renkleri, duyguları ve imgeleri geri çağırarak bir hafıza afişi tasarlayacaklar.

Yürütücü: Dilan Salkaya | Yaş: 4-6| Kontenjan: 8 çocuk + 8 yetişkin | Süre: 1 saat | Malzemeler: Beyaz karton, kurşun kalem, silgi, suluboya, fırçalar, sünger, pastel boya, atık gazete ve dergiler, sıvı ve stick yapıştırıcı, makas.

Dilan Salkaya Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü’nde lisansını tamamladı. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde Yeni Medya ve Çocuk alanında devam etti. Sinema üzerine yazıları, makaleleri, söyleşileri, öyküleri ve kurmaca metinleri basılı ve çevrimiçi mecralarda yayımlandı. Çeşitli sinema platformlarının editoryal süreçlerinde yer aldı. Üç yıl boyunca farklı okullarda çocuklarla birlikte sinema ve kurmaca anlatı odaklı atölyeler yürüttü. Eylül 2019'dan bu yana Arter'in Öğrenme Programı ekibinde yer alan Dilan Salkaya, Öğrenme Programı Sorumlusu olarak görevini sürdürürken, sinema pedagojisi üzerine doktora çalışmasına ve bağımsız projelerine devam ediyor.

 • Standart - 200 TL

  ATÖLYE KATILIM BİLGİLERİ VE GENEL KURALLAR

  BİLET BİLGİLERİ

  - Biletinizi çıktı almadan, akıllı telefonunuz üzerinden göstererek çocuk atölyelerine katılabilirsiniz.
  - İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  - QR kodlar kişiye özel ve tek kullanımlıktır.

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, etkinliğin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. 

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni:

  Çocuk katılımcılarımız atölye alanı Hafıza Atölye’de bulunan masaların etrafında serbest düzende oturacaklardır.

  Mekân Kullanımı:
  -Atölyeler Hafıza Atölye’de gerçekleşmektedir.  
  -İzleyicilerimiz katılacağı atölye başlangıç saatinden 1 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  - Çocuk atölyesi biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  Yaş Sınırı: 
  -
  Bu atölye 4-6 yaş aralığındaki çocuklara yöneliktir.
  -Çocuklar bu atölyeye ebeveylerinden biriyle katılım sağlamaktadır. Bir bilet hem çocuk hem ebeveyn için geçerli olmakla birlikte, katılacak ebeveynin kendisi için ayrıca bilet almasına gerek yoktur.

  Atölye Malzemeri: Atölyelerde gerekli olan tüm malzeme Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma tarafından temin edilecektir ancak çocuk katılımcının malzemeleri hijyen ya da farklı sebeplerden paylaşımlı kullanması tercih edilmiyorsa; kalem, makas, kağıt, vb. gibi temel kırtasiye malzemelerini yanında getirebilir.

  Yeme - İçme: Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi ya da Hafıza Kafe’yi tercih edebilirsiniz. Demirane restoran için randevu almanız gerekmektedir. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR?

  Kendi aracınızla ya da toplu taşıma ile Beykoz Kundura’ya ulaşabilirsiniz.

  KARA YOLU
  Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  Beykoz Kundura’ya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Kundura Fabrikası durağından geçen otobüs hatları şunlar:
  15T Tokatköy - Üsküdar, 15 Beykoz - Üsküdar,
  15F Beykoz - Kadıköy, 15BK Beykoz - Kadıköy,
  15D Anadolu Feneri - Kavacık, 121A Beykoz - Mecidiyeköy
  Kadıköy ve Üsküdar’dan düzenli olarak kalkan Beykoz dolmuşları ile de Kundura Fabrikası durağına gelebilirsiniz.

  DENİZ YOLU
  Yeniköy Motorları: Yeniköy’den 20 dakikada bir kalkan motorlara binip Beykoz İskelesi’nde indikten sonra yürüyebilir ya da otobüs veya dolmuş kullanarak iki durak sonra Kundura’da inebilirsiniz. İskele, Kundura’ya yaklaşık on beş dakika yürüyüş mesafesindedir. 
  İstinye - Çubuklu Arabalı Vapur Hattı: Gün boyu düzenli seferler yapılmaktadır.
  Son sefer saati 21.30.

  Boğaz Hattı: Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar gibi noktalardan kalkıp Beykoz’a gelen Boğaz Hattı’nı kullanabilirsiniz. Pazar günleri sefer yapılmamaktadır.

Choose Ticket

Buy now

Seating Arrangement

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi