Kundura DocLab

KunduraLab’in 2022’de başlattığı Kundura DocLab, belgesel yapım araçlarını ve yöntemlerini farklı disiplinlerde geliştirmek amacıyla düzenleniyor.

Türkiye ve komşu bölgelerden belgesel film ve belgesel tiyatro yaratıcılarını bir araya getirecek olan Kundura DocLab, hem yerelde hem de uluslararası alanda daha yakın ilişkiler kurulmasına yönelik çalışmalar yürütecek.

Kundura Sahne ve Kundura Sinema programında yer alan araştırma odaklı film ve performansların yaratıcılarını fiziksel ve çevrimiçi etkinliklerle seyirciyle buluşturacak Kundura DocLab, film ve sahne dünyasından yazar ve yönetmenlerin önderliğinde atölyeler ve ustalık sınıfı çalışmaları düzenleyecek.


GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Bir hafta süren “Dil Oyunları”, video, metin, ses ve fotoğraftan oluşan parçalı bir 'seminer' ile başladı. Ardından sahaya inenve şehrin sokaklarına karışan katılımcılar, yabancılarla ‘iletişim’ kurmaya çalıştılar. Ses ve dil, bilmeye karşı bilmeme, kopyalama ve ‘kanallaştırma’, göç, asimilasyon ve yabancılar arasında karşılıklı güven inşâsı gibi kavramları keşfetmeye yönelik gelişen atölyenin sonunda, katılımcılara sertifika verildi.

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi