KABAKÇIĞIN HAYATI
Kundura Sinema

  • 15 Kasım - 12 Aralık

Orijinal adı | Ma Vie de Courgette
Yönetmen  | CLAUDE BARRAS

İsviçre, Fransa / 2016 / Renkli / 66’ / DCP
Fransızca; Türkçe altyazılı

Senaryo    | Céline Sciamma, Gilles Paris
Oyuncular | Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud

İsviçreli yönetmen Claude Barras’ın ilk uzun metrajlı filmi olan Kabakçığın Hayatı, 2016’da Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen prömiyerinin ardından dünyanın dört bir yanını gezdi; gittiği her yerde seyircilerin gönlünü fethetti. Şimdi de çocuklara ve ailelere özel olarak düzenlenen bir gösterim için Kundura Sinema’ya konuk oluyor.

Fransız yazar Gilles Paris’in Autobiographie d’une Courgette isimli romanından uyarlanan film, dokuz yaşında bir çocuğun etrafında gelişiyor. Courgette, annesinin ani ölümünden sonra bir yetimhanede yaşamaya başlar. Başlarda buraya bir türlü alışamasa da zamanla, kendisi gibi yetim olan diğer çocukların hikâyelerine tanık oldukça, arkadaşlar edinir; güvenmeyi ve kendine yeni bir aile kurmayı öğrenir.

Yetimhanede yaşamanın zorluklarını yer yer dokunaklı bir şekilde ele alan, fakat bunu yaparken mizahtan da uzak durmayan bu stop-motion animasyon, yalnızca çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Yönetmen Barras, verdiği bir röportajda konuyla ilgili şöyle diyor:
"Yetişkinler filmde çocukluk dönemlerine dair bir nostalji hissedip ağlıyorlar. Çocuklar ise filmden geleceğe dair sorularla çıkıyorlar.”

Etkinlik Adı Mekan Tarih Durum
Detay
Satışta Değil
KABAKÇIĞIN HAYATI Kundura Sinema 15.11.2020 17:00 Geçmiş Etkinlik
Detay
İptal Edildi
KABAKÇIĞIN HAYATI Kundura Sinema 12.12.2020 17:00 İptal Edildi

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi