SEVGİLİLER GÜNÜ SEÇKİSİ KUNDURA SİNEMA’DA

Beykoz Kundura​’nın geçmişindeki film gösterim geleneğinden yola çıkarak fabrikanın kalbi olarak nitelendirilen kazan dairesinin bir bölümüne yerleşen ​Kundura Sinema, Şubat 2019 programında ​Sevgililer Günü ​özel seçkisi ile izleyicileri sinema tarihinde yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde sinemanın unutulmayan klasiklerini beyaz perdede izleme fırsatı ​14 - 17 Şubat tarihlerinde tüm izleyicileri ​Kundura Sinema​’da bekliyor.

1942 yapımı yönetmen ​Michael Curtiz​’in hafızalardan silinmeyen ​Kazablanka filminde İkinci Dünya savaşı sırasında Fas’ın​ Kazablanka kentinde Hitler’den kaçan Avrupalıları anlatıyor. Ana karakter ​Rick Blaine’in eski aşkı Ilsa ve direniş lideri kocası Victor Laszlo ile karşılaşmasını konu alan filmde Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir.

Yönetmen ​Leo McCarey​’in 1957 yapımı ​Unutulmayan Aşk filmi çapkın Nickie Ferrante ve caz sanatçısı Terry McKay’in nefes kesen aşk hikayesini konu alıyor. Birbirlerine duydukları aşkın kanıtlanması ​New York şehrinin ünlü gökdeleni Empire State’deki buluşmaya bağlıdır. 

William Wyler’​ın 1953 yapımı, dönemin en eğlenceli filmleri arasında gösterilen Roma Tatili filminde modern zaman prensesi Ann’in Roma macerası izleyiciler ile buluşuyor. ​Audrey Hepburn​’e En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandıran Roma Tatili, tek başına ​Roma​’yı keşfe çıkan Ann ve gazeteci olduğunu gizleyen Joe’un aşk hikayesini anlatıyor.

 

Son Adam Filminin Canlı Müzik Eşliğinde Son Gösterimi (10 Şubat Pazar)

Son Adam filminin restore gösterimi son kez bu ​Pazar günü ​16.00 seansında, Yiğit Özatalay ve Mustafa Kemal Emirel’den oluşan ​Yürüyen Merdiven​’in ​canlı müziği eşliğinde​ izleyiciyl​e buluşacak. 

F.W. Murnau​’nun kamera kullanımıyla çığır açan şaheseri ​Son Adam​, lüks bir otelin kapıcısının yaşlandığı için işinden atılmasının ve çok sevdiği üniformasını kaybetmesinin dramını şehir ve toplum üzerinden anlatıyor ve teknik açıdan ustalığını sergiliyor.


Sevgililer Günü Özel Programı

14 Şubat Perşembe

21:00 Roma Tatili / Roman Holiday

 

15 Şubat Cuma

21:00 Kazablanka / Casablanca 

 

16 Şubat Cumartesi

16:00 Roma Tatili / Roman Holiday

19:00 Unutulmayan Aşk / An Affair to Remember 

 

17 Şubat Pazar

16:00 Kazablanka / Casablanca

19:00 Unutulmayan Aşk / An Affair to Remember

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi