Kundura Sinema’dan Sezonun Son Gösterimleri

 

Kundura Sinema restore edilmiş nostaljik sinema salonunda sezonun son gösterimlerini Haziran ayında gerçekleştirecek. Geçtiğimiz ay gösterim programı ile seyircilerini distopik dünyalara davet eden Kundura Sinema Haziran ayı programına eklediği yeni filmler ile distopyalara yolculuğa kaldığı yerden devam ediyor.

 

1985 yapımı yönetmen ​Terry Gilliam​’ın ​Brazil filmi etrafını saran ​bürokrasi ve teknoloji dairesinden bunalmış bir istatistikçi olan Sam Lawry’nin hayatını konu alıyor.

 

Robert de Niro’nun başrolünü üstlendiği Sam karakteri bu sıkıcı hayattan kaçışı hayal dünyasında bulur. Rüyasında hep aynı kadını kurtardığını gören Sam’in yaşadığı gerçek dünya ise bir bilgisayar tarafından yönetilmektedir.

 

Yönetmen ve yapımcı ​Ridley Scott’​un 35 yıl arayla çektiği ​1982 ​yapımı ​Blade Runner: The Final Cut ​ve ​2017 ​yapımı ​Blade Runner 2049 filmleri Haziran ayında Kundura Sinema seyircileri ile buluşuyor. ​Harrison Ford​’un başrol koltuğuna oturduğu her iki film Los Angeles sokaklarında distopik bir zamanda geçiyor. Blade Runner isimli polislerin insandan hiçbir farkı olmayan robotlar ile mücadelelerini konu alıyor.

Fransız Yeni Dalga Sineması’nın en etkili isimlerinden ​Jean Luc Godard​’ın ​1965 siyah-beyaz yapımı ​Alphaville kaçıranlar için Haziran ayında tekrar Kundura Sinema’da. Distopik film türünün dünya sinemasındaki en etkileyici örneklerinden biri olarak kabul edilen ve 1965 yılı

 

  1. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödüllü Alphaville özel dedektif Lemmy Caution’ın Ford galaksinin başkenti Alphaville’e gönderilmesini konu alıyor.

 

Leonhard Müllner ve ​Robin Klenger​’in yönetmen koltuğuna oturduğu ​2018 yapımı Operation Jane Walk filmi kıyamet sonrası New York’ta geçen popüler bir bilgisayar oyunuda geçiyor. Viran haline gelen bu iç karartıcı şehirde dolaşabilmek için savaş teçhizatı ile kuşanmak gerekmektedir. Bu oyunun oyuncuları zorba olmak yerine şehri keşfeden turist olmayı seçmişlerdir. 17 dakikalık bu kısa kara mizah filmine zekice seçilmiş müzikler ve alternatif bir tarih anlatısı eşlik ediyor.

Kundura Sinema’dan sezonun son Özel Gösterimi:GILDA 28 Haziran 2019

 

Özel ikramlar eşliğinde seyircileriyle buluşan ve artık klasikleşen Kundura Sinema Özel Gösterimleri kaçıranlar için ​Gilda filmi ile sezonu kapatmaya hazırlanıyor.

 

Yönetmen koltuğunda ​Charles Vidor​’un oturduğu ve Rita Hayworth​’ün nefes kesen oyunculuğu ile sinema tarihine damgasını vuran ​Gilda, ​28 HaziranCuma akşamı son defa Kundura Sinema’da.

 

 

Çocuklara Özel “Hareketli İmgeler” Atölyesi ve Çizgi Film Seçkisi 30 Haziran 2019

 

Mayıs ayında ilki gerçekleşen, hem çocuklar hem de aileleri tarafından yoğun ilgi gören Çocuk Atölyesi Haziran programında yerini alıyor. ​7-10 yaş grubu ​için Müze Eğitimcisi ve yazar Hüsne Rhea Çiğdem’in tasarladığı ​“Hareketli İmgeler” atölyesiyle çocukları eğlenceli ve öğretici bir atölyeye davet ediyor. ​30 Haziran Pazar ​g​ünü Beykoz Kundura’da gerçekleşecek atölyenin ardından ​Lobster Films kataloğundan seçilen Çizgi Film Seçkisi’nden gösterime aileler de katılabilecek.

 

Haziran 2019 Gösterim Programı

15 Haziran Cumartesi

16:00 | Blade Runner 2049 - 2017, Ridley Scott

19:30 | Blade Runner: The Final Cut - 1985, Ridley Scott

 

16 Haziran Pazar

16:00 | Alphaville- 1965, Jean Luc Godard

19:30 | Brazil - 1985, Terry Gilliam

 

22 Haziran Cumartesi

16:00 | Brazil - 1985, Terry Gilliam

19:30 | Alphaville- 1965, Jean Luc Godard

 

28 Haziran Cuma

16:00 | Gilda - 1946, Charles Vidor **Özel ikramlar eşliğinde

 

29 Haziran Cumartesi

16:00 | Blade Runner 2049 - 2017, Ridley Scott

19:30 | Blade Runner: The Final Cut - 1985, Ridley Scott

 

30 Haziran Pazar

16:00 |Çizgi Film Seçkileri Cartoon Selections

19:30 | Brazil - 1985, Terry Gilliam

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi