FIANCEES
Kundura Sinema

  • 17 Mayıs - 21 Haziran

Belgesel

Yönetmen | JULIA BÜNTER

İsviçre / 2019 / Renkli / 80’ / DCP
Arapça; Türkçe altyazılı

Senaryo | Julia Bünter

İsviçreli yönetmen Julia Bünter’in Fiancées isimli belgeseli, evliliğe hazırlanan Mısırlı üç genç kadının öyküsünü anlatıyor;  bir taraftan da 20 milyonu aşan nüfusuyla koca bir metropol olan Kahire’de modern toplumun portresini çiziyor.

Film, son yıllarda politik, ekonomik ve toplumsal anlamda önemli değişikliklere tanık olan Mısır’da aileden bağımsız, özgür bir hayat kurma isteğiyle evliliğe yönelen, özgürlük arayışıyla gelenekler arasında sıkışıp kalan üç genç çiftin hikâyesini seyirciye aktarıyor: Batool ve Bassam, Marize ve Ramy, Randa ve Abdelrahman... Her biri farklı arka planlara sahip bu gençler, farklı konulardaki özgürlük arayışları nedeniyle evlenmeye karar veriyor. Aslında iki insanın birlikteliği üzerine kurulması gereken evlilik, bu gençler için bir tür kendini ifade etme, kendi yolunu bulma aracına dönüyor. Bu süreçte yaşadıkları aile içi baskı da cabası oluyor...

Mısır’da genç nüfusun karşı karşıya kaldığı bu duruma olağanca hassas ve nötr bir şekilde yaklaşan yönetmen Julia Bünter, Fiancées ile bir tür Batı-Doğu karşılaştırması yapmıyor ya da Doğu’nun muhafazakarlığına dair bir eleştiride bulunmuyor; yalnızca dönüşmekte olan bir toplumun gençlerine kulak veriyor.

Etkinlik Adı Mekan Tarih Durum
Detay
Satışta
FIANCEES Kundura Sinema 17.05.2020 14:00 Satışta
Detay
Satışta
FIANCEES Kundura Sinema 21.06.2020 19:30 Satışta

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi