TAŞA NASIL DÖNÜLÜR?

 • 4 Kasım 2022 | Cuma
  21:00

Bu etkinliğe ait satın alabileceğiniz biletler tükenmiştir. 

Taş doğmaz. Büyümez. Ölmez. Dirençlidir ve neredeyse yok edilemez. Peki, bir taşın oyunu nasıl olur? Bir taşın gözünden dünya nasıl görünür? Onu taklit etmeye çalıştığımızda neler olur?
Çökelmiş malzeme katmanları gibi iç içe sıkıştırılmış olan, aşınmış anlatı parçaları ile çalışan “Nasıl Taşa Dönülür” ekibi, taşlara kazınmış olarak bulabileceklerimizi ve içimize kazınmış olarak bulabileceğimiz taşları anlatan bir maden oyunu inşa etmek için çalışıyor. Aşınmış hikâye parçaları, sert bir… şey oluşturan jeolojik kaya katmanları olarak, konuşma ekleme ve ses peyzajı yardımıyla üst üste yığılacak manzaralar olarak ele alınıyor.

Manuela Infante Şilili tiyatro yönetmeni, oyun yazarı, senarist ve müzisyen. Amsterdam Üniversitesi’nde Kültürel Analiz dalında yüksek lisansını tamamladı. 2002-2016 yılları arasında Teatro de Chile grubuyla birlikte projeler üretti, Şili Sanat Fonları'nın daimi desteğiyle eserler yazdı ve yönetti. 2019 yılında “Estado Vegetal” ve “Realismo” oyunlarıyla Venedik Bienali’ne davet edilen ilk Şilili tiyatrocu oldu.


Yönetmen ve Dramaturg Manuela Infante
Oyuncular Marcela Salinas, Aliocha de la Sotta, Rodrigo Pérez
Tasarım Rocio Hernández
Görseller Pablo Mois
Prodüksiyon Carmina Infante 
Prodüksiyon Asistanı María José Duran
Ses Tasarımı Manuela Infante
Müzik Valentina Villarroel, Eliane Radigue, Pauline Oliveros, Kali Malone, Marcos Meza & Senyawa
Görsel Tasarım ve Işık-ses programlama Alex Waghorn
Koreografi Diana Carvajal
Ses Operatörü Diego Betancourt ve Isabel Zúñiga
Ses Teknik Tasarım Gonzalo Rodriguez
Teknik Menajer Julio Escobar
Araştırma ve Dramaturji Camila Valladares

Bu projenin bir parçası Kyoto Experiment Festivali ve Kyoto Arts Center’daki misafir programları sırasında geliştirildi. Matucana 100 Cultural Center, Teatro a Mil Foundation, NAVE ve Valparaíso Cultural Park ortak yapımıdır. DIRAC, Kültür İşleri Müdürlüğü. Şili Dışişleri Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilmiştir.

* Üniversite Öğrenci bileti ile katılım sağlayacak misafirlerimizin öğrenci kimlik kartları etkinlik girişinde kontrol edilecektir.

 • Standart - 350 TL
 • İndirimli (25 yaş altı) - 200 TL
 • Üniversite Öğrencisi* - 50 TL

  KUNDURA SAHNE

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  * Üniversite Öğrenci bileti ile katılım sağlayacak misafirlerimizin öğrenci kimlik kartları etkinlik girişinde kontrol edilecektir.

  BİLET

  • Bilet satışı sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. Bilgi için: +90 216 323 31 30 / gise@beykozkundura.com
  • İnternet sitemiz üzerinden üye girişi yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinizin takibini yapabilirsiniz.
  • Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
  • İndirimli Bilet alan izleyicilerin öğrencilik durumları etkinlik öncesinde mekân girişlerinde kontrol edilecektir. İndirimden yararlanabilmeleri için öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İstanbul Kart geçersizdir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir.

   MEKÂN KULLANIMI
  • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

   SAHNE
  • Engelli seyircilerimizin girişi ve izlemesi için uygundur.
  • Koltuklarımız numaralı değildir. 

   GÖSTERİM
  • Gösterilerin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. Geç gelen izleyiciler Sahne’ye ilk uygun alkış arasında alınır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  • Etkinliklerde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı izleyicilerimiz gösteri ve konserleri ebeveynleri eşliğinde izleyebilirler. 
  • Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

   ULAŞIM
  • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.
  • Etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksime ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Kadıköy&Üsküdar Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Libadiye Alvarlızade Durağı - Altunizade - Fıstıkağacı - Üsküdar Meydan - Doğancılar - Kadıköy Rıhtım
   Taksim Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Beşiktaş – Taksim (AKM önü)

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi