ŞAHANE HAYAT

Kundura Sinema

 • 25 Aralık 2021 | Cumartesi
  21:30
Bu etkinlik için son 1 bilet!

Orijinal adı | It’s A Wonderful Life
Yönetmen  | FRANK CAPRA
ABD / 1946 / Siyah Beyaz / 130’ / DCP, 4K DCP
İngilizce, Türkçe altyazılı
Senaryo     | Frances Goodrich, Albert Hackett, Frank Capra, Jo Swerling (ek sahneler)
Oyuncular | James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore, Henry Travers

Kundura Sinema yılın son gösterimini Amerikan sinemasının en görkemli 100 yapımı arasında yer alan ve zamansız  bir Noel klasiği olan Şahane Hayat ile yapıyor. Frank Capra’nın yönetmen ve yapımcılığını üstlendiği 1946 tarihli filmi 2019’da restore edilen 4K çözünürlüğündeki kopyasıyla seyirci karşısına çıkacak. 

Philip Van Doren Stern’in “The Greatest Gift” isimli öyküsünden beyazperdeye uyarlanan Şahane Hayat, doğup büyüdüğü Bedford Falls kasabasının halkının zengin ve cimri Mr. Potter’ın ellerine düşmesine kendi hayatıyla ilgili hayalleri pahasına engel olan George Bailey’nin öyküsünü anlatıyor. Kaybolan bir para ve Mr. Potter’ın entrikaları sebebiyle Noel arifesinde intiharın eşiğine gelen Bailey’nin imdadına ise Clarence isimli bir melek yetişiyor.

Tek bir kişinin iyiliklerinin ne kadar çok insanın hayatını değiştirebileceğine dair, hem iç ısıtan hem de ilham veren bir öyküyü beyaz perdeye taşıyan Şahane Hayat tüm ailenin keyifle izleyebileceği, zamana meydan okuyan bir seyir deneyimi sunuyor. Dönemin ünlü oyuncuları James Stewart ve Donna Reed’i başrollerde izlediğimiz, beş dalda Oscar adaylığı bulunan ve yönetmeni Frank Capra’ya Altın Küre getiren bu Noel klasiği Hollywood’un altın çağında yakaladığı o büyülü sinema deneyiminin tarihe geçmiş, usta işi bir örneği.

Biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız.

 • Standart - 85 TL
 • İndirimli (25 Yaş altı) - 65 TL

  BİLET BİLGİLERİ

  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır.

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.
  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
  Program değişikliği: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Değişiklik durumunda form üzerindeki bilgilerinizden size ulaşılarak bilgi verilir.

  ÖNEMLİ BİLGİLER
  * Koltuklarımız numaralı değildir. Koltuklar arası 1m mesafe ile çapraz oturma düzeni uygulanmaktadır.
  * 2 ve üzeri bilet alımında %25 indirim uygulanır.

  Sağlığınız İçin:
  6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren geçerli genelge doğrultusunda Aşı Kartı (çift aşı zorunludur) olmayan veya 6 ay içerisinde hastalığı geçirmemiş veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına alınmayacaktır.

  * Girişleriniz forma girilen bilgileriniz kontrol edilerek, temassız olarak gerçekleşmektedir.
  * Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  * Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi usulüne uygun şekilde takmanızı rica ederiz. Maskesi olmayan misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  * Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  * Gösterim kapalı salonda gerçekleşecek olup, sertifikalı havalandırma sistemlerimiz %100 temiz hava ile çalışır ve karışım ücresi içermez.

  Mekân Kullanımı:
  * Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  * Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz.
  *Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Gösterim: İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  Sinema engelli seyircilerimizin girişi için uygundur.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.
  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  * Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.
  Yeme - İçme: Etkinlik alanında yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’ye rezervasyon yaptırabilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  NASIL GELİNİR?
  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

  Etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksime ve Üsküdar istikamitenden Kadıköy’e hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

  Kadıköy&Üsküdar Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Libadiye Alvarlızade Durağı - Altunizade - Fıstıkağacı - Üsküdar Meydan - Doğancılar - Kadıkoy Rıhtım

  Taksim Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Beşiktaş – Taksim (AKM önü)

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi