İMPARATORUN ÇIPLAK ORDUSU HALA İLERLİYOR

Kundura Sinema

 • 15 Mayıs 2022 | Pazar
  17:00
Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Ücretsiz
Kayıt için TIKLAYINIZ.

DOCUMENTARY CLUB seçimi

The Emperor’s Naked Army Marches On (İmparatorun Çıplak Ordusu Hâlâ İlerliyor)

Kazuo Hara, Japonya/Endonezya 1987, 122 dakika

Buradaki sinemaların çoğu, birbirine benzeyen ve gişe rekorları kıran filmleri gösteren çok katlı yapılar olduğundan dolayı Taylandlı sinefiller için uygun çok fazla seçenek yok. Hem distribütör hem de sinema olarak, özellikle belgesel filmleri için alternatifler yaratmaya çalışıyoruz. Bizim hâlihazırdaki odağımızda klasikler var. Kazuo Hara’nın filmleri, toplumsal meseleleri ele alış tarzından dolayı her zaman ilgi çekici olmuştur. En kötü şöhretli işi olan The Emperor’s Naked Army Marches On, belgesellerin ne kadar tartışmalı olabileceğini ve fikir ayrılığına yol açabileceğini bize gösteriyor. Film, günümüze kadar Japon toplumunu zehirlemeye devam etmiş olan tarihsel hafıza kaybını irdeliyor. Biz gösterimden sonra hep tartışıyoruz ve bu filmin, konusu ve Hara’nın belgesel yapma yöntemi hakkında seyirciler arasında konuşma başlatacağına inanıyoruz.
 

Documentary Club’dan Thanaphon Accawatanyu
Documentary Club 2014 yılında kuruldu. Biz, görsel medya alanında çalışan ve tüm dünyadan Tayland pazarına muhteşem belgeseller getiren bir topluluğuz. Film aracılığıyla, insanların etraflarındaki dünya hakkında daha iyi bir anlayış kazanabileceğine ve bunun da nihayetinde yaratıcı toplumsal değişime ilham olacağına dair güçlü bir inancımız var. Documentary Club, yalnızca insanları belgesel filmleri ile tanıştırmayı amaçlayan bir proje değil; aynı zamanda insanların sanat, kültür ve toplum hakkındaki çeşitli ilgilerini paylaşmaları için bir kulüp. Katılımcıların bakış açılarını geliştirmek amacıyla hem eğlendirici ve ilham verici belgesellere hem de konuşmalar ve etkinliklere ev sahipliği yapmaya odaklanıyoruz. Ayrıca, Doc Club & Pub isimli bir sinemayı da organize ediyoruz. Bunu 2021 yılında açtık ve sadece filmler için değil aynı zamanda sanat ve kültür için de bir alan yaratmasını ümit ediyoruz.

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  BİLET

  • Ücretsiz gösterimler için bilet satış sayfasından ilgili etkinliğe rezervasyon yapılması gerekmektedir. Rezervasyonu olmayan seyircilerin Beykoz Kundura’ya girişi sağlanmayacaktır.
  • Bilet satışı ve ücretsiz etkinlik rezervasyonu sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 
  Bilgi için: +90 216 323 31 30 / WP: 05392541381/ gise@beykozkundura.com
  • Ücretsiz etkinlikler için ilgili rezervasyon formunu doldurup "Yanıtınız Kaydedildi" sayfasına ulaştığınızda rezervasyonunuz tamamlanmış olur. Formda yer alan bilgilerinizi ibraz ederek etkinlik günü mekana girişiniz sağlanır.
  • Ücretli etkinliklerde internet sitemiz üzerinden üye girişi yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, “Biletlerim” sekmesi üzerinden satın alınan dijital biletlerinizin takibini yapabilirsiniz.
  • Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
  • İndirimli Bilet alan izleyicilerin öğrencilik durumları etkinlik öncesinde mekân girişlerinde kontrol edilecektir. İndirimden yararlanabilmeleri için öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İstanbul Kart geçersizdir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir.

  MEKÂN KULLANIMI

  • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

   SİNEMA
  • Kundura Sinema’da sertifikalı havalandırma sistemlerimiz %100 temiz hava ile çalışır ve karışım hücresi içermez.
  • Salonda oturma alanı ve ortak kullanım alanları gösterimlerden önce ve sonra düzenli olarak dezenfekte edilir.
  • Engelli seyircilerimizin girişi ve izlemesi için uygundur.
  • Koltuklarımız numaralı değildir. 

   GÖSTERİM
  • Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilmektedir.
  • Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  • Film gösterimlerinin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  • 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.
  • Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

   ULAŞIM
  • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi