IKAIRE XB 1

Kundura Sinema

 • 28 Aralık 2019 | Cumartesi
  16:00

Çek Cumhuriyeti / 1963 88’ / Siyah&Beyaz
Çekçe; Türkçe altyazılı

Yönetmen | Jindrich Polák
Senaryo    | Pavel Jurácek, Jindrich Polák
Oyuncular | Zdenek Stepánek, Frantisek Smolík, Dana Medrická

22. yüzyılın ikinci yarısında, Ikarie XB 1 adlı bir uzay mekiği dünya dışı yaşam formlarını araştırmak üzere Alfa Centauri’ye doğru yola çıkar. Çeşitli alanlardan bilim insanlarından oluşan mürettebat, güneş sistemimizden çok uzakta meçhul ve akla hayale sığmayacak tehlikelerle karşılaşır. Bunun yanı sıra, mürettebatın gündelik kaygıları ve zevklerine de eğilen film, Kališ’in geniş planlı siyah-beyaz çekimleriyle yaratılan incelikli bir uzak gelecek resmi çiziyor. Liška’nın yaratıcı elektronik müziğinin yanı sıra ikonik dekor ve kostümler de bu resme katkı sağlıyor. Ayrıca, dönemin en iyi Çek oyuncularının sakin ve gerçekçi performansları filme doğal bir hava ve psikolojik bir katman katıyor. Senaristlerin ilham kaynakları arasında Stanislaw Lem’in The Magellanic Cloud adlı öyküsü yer alıyor. Ekibin, o dönemki bilimkurgu filmlerinin sıklıkla kapıldığı yüzeyselleştirici politikleşme eğilimine direndiğini belirtmekte de fayda var. İki rakip sistemi karşı karşıya koyup bir Batı-Doğu ikiliği yaratmaktan kaçınan ekip, ardında felaketten başka bir şey bırakmayan 20. yüzyıl çekişmelerinin yerine daha iyi ve ahlaki açıdan daha gelişmiş bir dünyaya dair umudu resmediyor.

 • TAM - 30 TL
 • ÖĞRENCİ - 15 TL

  ÖNEMLİ BİLGİLER
  Oturma Düzeni:
  Koltuklarımız numaralı değildir.
  Mekân Kullanımı: Seyircilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce alana kabul edilecektir.
  Sinema biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.
  Gösterim: Çocuk filmleri hariç tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir.
  Film gösterimlerinin başlamasından sonra salona izleyici alınmayacaktır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  Çocuk İzleyiciler: İşitme sağlığı açısından 3 yaşından küçük çocuklar sinema salonuna kabul edilmemektedir. Çocuk filmleri dışında 7 yaşından küçük çocukların sinema salonuna getirilmemesini rica ederiz.
  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  Yeme - İçme: Kundura Sinema’da yer alan yiyecek ve içecek hizmetinden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz.
  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyuracağız.

  BİLET BİLGİLERİ
  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden ya da Kundura Gişe’den satın alabilirsiniz.
  Kundura Gişe Çalışma Saatleri:
  Hafta İçi:
  10:00 – 17:00
  Hafta Sonu: 12:00 – 21:00
  Bilgi İçin: gise@beykozkundura.com

  Programda değişiklik olmadığı sürece bilet iadesi ve değişiklik yapılmaz.
  Öğrenci bileti alanların sinema girişinde öğrenci kimliklerini göstermesi gereklidir.
  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Ulaşım bilgileri için tıklayınız.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi