İçinde Yaşadığım Mekan: Beden

 • 25 Nisan 2021 | Pazar
  10:30
Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Sağlık Çalışanlarına ve Tıp Öğrencilerine Özel
Ücretsiz & Çevrimiçi

Kayıt formu için TIKLAYINIZ

"İçinde Yaşadığım Mekan: Beden"
Somatik Farkındalık ve Dans Atölyesi


Dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna tarafından ve geçen sezon Kundura Sahne’de başlayan “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden” atölyesi sezon boyunca, her ayın son pazar günü, özellikle sağlık çalışanları ve tıp öğrencileri için tasarlanarak gerçekleştirilecek.
Konsept, içerik ve eğitmenliği Tuğçe U. Tuna tarafından oluşturulan atölye; demokratik beden anlayışı, bütüncül ve dahil edici politikası ile, alışagelmiş içsel ve bedensel yaklaşımların dışında, yaratıcı ve yapıcı bir hareket tavrı yaratmaya özen gösterir.
Atölye; bedende bütünsellik, karmaşıklık ve bağlantısallık ilişkisini sağlamaya, kinestetik zekayı kuvvetlendirme ve rahatlatma peşindedir.
Yaşadığımız pandemi sürecinde sınırlanan mekânsal ve bedensel algımızda, beden aracılığıyla yeniden öğrenmeyi ve fiziksel farkındalığı iyileştirmeyi amaçlıyoruz.

Atölye, çağdaş dans sanatçısı, koreograf, akademisyen, beden odaklı terapi alanlarında çalışan Tuğçe Tuna tarafından gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz ve çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt yaptırılması gerekmektedir.
Kayıt formu* için TIKLAYINIZ

* Bu formu doldurarak, bu atölyeye katılma koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Katılma koşullarına "Etkinlik Notları" bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sınırlı kapasite nedeniyle katılım durumunuzun değişmesi / iptali halinde "gise@beykozkundura.com" adresi üzerinden tarafımıza bilgi vermenizi rica ederiz. 

  KATILMA KOŞULLARI

  * 'Sağlık' alanında çalışıyor ya da öğrenci olmanız gerekir.
  * En az 2m X 2m, boş olmak üzere bir alana ihtiyacınız olacak.
  * Rahat hareket edebileceğiniz kıyafetlerle katılım sağlamanız önemlidir.
  * Bu atölye boyunca ekranınızı sizi görebileceğimiz şekilde açık tutmanız gerekir.
  * Çalışma alanında sadece bir kişi yer alabilir.

  ** Atölye Türkçe dilinde gerçekleşecektir.
  ** Kontenjan kapasite ile sınırlıdır.
  ** Ücretsiz ve çevrimiçi olarak gerçekleşecek atölye için Zoom linki katılmak istediğiniz tarihten 1 gün önce e-posta adresinize iletilecektir.

  ***Hiçbir şekilde atölye çalışmaları katılımcılar tarafından ses/görüntü vb. kayıt altına alınamaz, 3.kişilerle paylaşılamaz.

  Sınırlı kapasite nedeniyle katılım durumunuzun değişmesi/iptali halinde "gise@beykozkundura.com" adresi üzerinden tarafımıza bilgi vermenizi rica ederiz. 

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi