DOKTOR JIVAGO

Kundura Sinema

 • 28 Kasım 2020 | Cumartesi
  17:00

Orijinal adı | Dr. Zhivago
Yönetmen  | DAVID LEAN

ABD, İngiltere, İtalya / 1965 / Renkli / 197’ / DCP
İngilizce, Rusça, Fransızca; Türkçe altyazılı

Senaryo     | Boris Pasternak, Robert Bolt
Oyuncular | Omar Sharif, Julie Christie, Geraldine Chaplin

Sinema tarihinin unutulmayacak örneklerinden biri olan Doktor Jivago, Kundura Sinema’da bir kez daha seyirciyle buluşuyor. Beykoz Kundura’nın çok özel atmosferinde gösterilecek film, seyirciye unutulmayacak bir deneyim vadediyor.

Yazar Boris Pasternak’ın Nobel ödüllü ilk romanından beyazperdeye uyarlanan Doktor Jivago’nun yönetmen koltuğunda İngiliz usta yönetmen David Lean var. Başrolü üstlenen Mısırlı oyuncu Omar Sharif ise uluslararası popülaritesinde çok önemli payı olan Doktor Jivago performansıyla seyirciyi adeta kendine hayran bırakıyor.

Rusya’da Bolşevik İhtilali’nin hemen sonrasında yaşanan iç savaş döneminde geçen film hem şair hem de bir doktor olan Yuri Jivago’nun devrim liderlerinden birinin eşi olan Lara’ya (Julie Christie) âşık olmasını, bunun üzerine yaşadığı zorlukları, kendi yaşamıyla hayalleri arasında sıkışıp kalmasını konu ediniyor. Jivago’nun bu hikâyesinin ardında ise seyirci, ihtilal sürecinin politik dinamiklerine, Moskova’nın sahne olduğu toplumsal karışıklığa tanık oluyor. Bu özelliğiyle bir dönem filmi olan Doktor Jivago, tarihi ve destansı üslubuyla olduğu kadar akıllara kazınan sahneleriyle de dikkat çekiyor. Nitekim 1966’da “En İyi Görüntü Yönetimi”, “En İyi Sanat Yönetimi” ve “En İyi Kostüm” dallarında aldığı Oscar’lar da bunun önemli bir kanıtı.

Film ayrıca “En İyi Uyarlama Senaryo” ve “En İyi Orijinal Müzik” Oscar’larının da sahibi. Unutulmayacak sahnelere eşlik eden müzikler ise film müzikleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen bestecilerden Maurice Jarre’a ait. 

 • Tam Bilet - 60 TL
 • İndirimli (Öğrenci) - 40 TL

  BİLET BİLGİLERİ

  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Gişe’den satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 
  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  - İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  - İndirimli bilet alan izleyicilerimizin sinema girişinde öğrenci kimlik kartlarını göstermesi gereklidir.
  - Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. 

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni: 
  - Koltuklarımız numaralı değildir.
  - Koltuklar, temasın en aza indirilmesine dikkat edilerek ve her yönden 1,5m mesafe bırakılarak sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenmiştir. Misafirlerimiz sadece belirtilen yerlere oturmak zorundadır.
  - Kundura Sinema salon kapasitesinin %35’i kullanılmakta ve iklimlendirme sistemi %100 dışarıdan temiz hava alacak şekilde çalışmaktadır.

  Sağlığınız İçin: 
  Bilet kontrol operasyonu, e-posta ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  - Beykoz Kundura girişinde temassız ateş ölçme uygulaması yapılmaktadır. Ateşi 37,2 ve üzeri olanların girişlerine izin verilmeyecektir.
  Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu “riskli” misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  - Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde takmanızı rica ederiz. Kundura Sinema’da yedek maske temin edilmektedir.
  - Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.

  Mekân Kullanımı:
  - İzleyicilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  - Sinema biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  - Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.
  Çocuk İzleyiciler: İşitme sağlığı açısından 3 yaşından küçük çocuklar sinema salonuna kabul edilmemektedir. Çocuk filmleri dışında 7 yaşından küçük çocukların sinema salonuna getirilmemesini rica ederiz.

  Gösterim: 
  - Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  - Film gösterimlerinin başlamasından sonra salona izleyici alınmayacaktır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.

  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.

  Yeme - İçme:
  - Beykoz Kundura’da yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  - Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  - Gösterim sırasında su haricinde içecek ve yiyecek tüketimine izin verilmemektedir.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  Ulaşım bilgileri için tıklayınız.

   

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi