BİR ZAMANLAR VENEZUELA'DA

Kundura Sinema

 • 11 Haziran 2022 | Cumartesi
  17:00
Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt yaptırılması gerekmektedir.

ÉRASE UNA VEZ VENEZUELA / ONCE UPON A TIME IN VENEZUELA / BİR ZAMANLAR VENEZUELA'DA

Ücretsiz
Kayıt için TIKLAYINIZ.


Belgesel / Venezuela, Avusturya, Birleşik Krallık, Brezilya / 2020 / Renkli / 99’ / DCP
İspanyolca; İngilizce ve Türkçe altyazılı

Yönetmenler: Anabel Rodriguez Ríos
Yapımcı: Sepp R. Brudermann, Arash T. Riahi
Senaryo: Anabel Rodriguez Ríos, Sepp R. Brudermann
Görüntü Yönetmeni: John Márquez
Kurgu: Sepp R. Brudermann

Festivaller & Ödüller: 2020 CPH:DOX, Festival de Cine Venezolano (En İyi Belgesel), Hot Springs Belgesel FF (En İyi Belgesel), Watch Docs/Varşova İnsan Hakları FF (Büyük Ödül), Cine Ceará (Eleştirmenler Ödülü), Saint Laurent du Maronie FF (En İyi Yönetmen), Doc Aviv 2021 Ethnocineca (En İyi Belgesel)
90'lar boyunca Latin Amerika’nın en zengin ülkelerinden biri olan Venezuela, 1999'da Hugo Chavez’in iktidarı ele geçirmesi sonrası iç savaşların yaşandığı bir ülkeye dönüştü. Venezuelalı belgeselci Anabel Rodríguez Ríos’un filmi, yıldırım fırtınalarıyla ünlü Maracaibo Gölü’nün üstünde yüzen Kongo Mirador köyünde yaşananların ışığında ülkenin yakın tarihine bakıyor ve yedi yıl boyunca izlediği köyün politik ve çevresel dönüşümü üzerinden küresel bir savaşın çarpıcı bir mikrokozmosunu çıkarıyor. Bir zamanlar birbirine sıkı sıkıya bağlı insanların yaşadığı sakin ve huzurlu bir balıkçı köyü iken, ülkede yaşanan çatışmalar ve politik oyunlardan nasibini alan Kongo Mirador, insanların zorla yerlerinden edildiği, petrol şirketlerince bataklığa dönüştürülmüş gölün üstünde yüzen bir hayalet kasabaya dönüşmüş durumda. Parlamento seçimlerine hazırlık yapan köyde yaşananları izleyen film, karşıt siyasi görüşlere sahip Tamara ve Natalie adlı iki kadının köylerinin geleceği için birlikte nasıl canla başla mücadele ettiklerini anlatırken, komşuyu komşuya kırdıran kirli ve yozlaşmış politikaların yıkıcı sonuçlarına da tanıklık ediyor.

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  BİLET

  • Ücretsiz gösterimler için bilet satış sayfasından ilgili etkinliğe rezervasyon yapılması gerekmektedir. Rezervasyonu olmayan seyircilerin Beykoz Kundura’ya girişi sağlanmayacaktır.
  • Bilet satışı ve ücretsiz etkinlik rezervasyonu sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 
  Bilgi için: +90 216 323 31 30 / WP: 05392541381/ gise@beykozkundura.com
  • Ücretsiz etkinlikler için ilgili rezervasyon formunu doldurup "Yanıtınız Kaydedildi" sayfasına ulaştığınızda rezervasyonunuz tamamlanmış olur. Formda yer alan bilgilerinizi ibraz ederek etkinlik günü mekana girişiniz sağlanır.
  • Ücretli etkinliklerde internet sitemiz üzerinden üye girişi yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, “Biletlerim” sekmesi üzerinden satın alınan dijital biletlerinizin takibini yapabilirsiniz.
  • Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
  • İndirimli Bilet alan izleyicilerin öğrencilik durumları etkinlik öncesinde mekân girişlerinde kontrol edilecektir. İndirimden yararlanabilmeleri için öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İstanbul Kart geçersizdir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir.

  MEKÂN KULLANIMI

  • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

   SİNEMA
  • Kundura Sinema’da sertifikalı havalandırma sistemlerimiz %100 temiz hava ile çalışır ve karışım hücresi içermez.
  • Salonda oturma alanı ve ortak kullanım alanları gösterimlerden önce ve sonra düzenli olarak dezenfekte edilir.
  • Engelli seyircilerimizin girişi ve izlemesi için uygundur.
  • Koltuklarımız numaralı değildir. 

   GÖSTERİM
  • Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilmektedir.
  • Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  • Film gösterimlerinin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  • 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.
  • Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

   ULAŞIM
  • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi